Časté dotazy

Snažíme se vždy vše vysvětlit a reagovat na připomínky malých studentů i jejich rodičů. Na této stránce naleznete opakující se dotazy, které vás možná také napadly. Otázky a odpovědi průběžně doplňujeme, neváhejte se nás zeptat.

Výuka dle metodiky The adventures of Hocus and Lotus je vhodná pro děti od 1 roku. V případě zájmu se můžete přijít na výuku podívat osobně. Často zaznívá podobná otázka: „Kdy je podle vás nejlepší čas začít děti učit cizí jazyk?“. Na to se dá odpovědět jedině tak, že čím dřív, tím líp. Není důvod, proč otálet. Dítě druhý jazyk nevnímá jako cizí, ale přirozeně ho akceptuje a používá jako mateřský jazyk. Čím dříve začnete s druhým, nemateřským jazykem, tím přirozeněji ho dítě bude vnímat. Dítě si pouze musí zvyknout, že některé osoby mluví takovým jazykem a druhé jiným. Vyberte si proto takovou výuku, která dodržuje pravidla správného bilingvismu. Dítě si potřebuje zvyknout, že tatínek mluví jedním a maminka druhým jazykem, toto je jedna ze zásad správného bilingvismu. Dítě nevnímá žádný jazyk jako cizí a bude–li oběma jazykům vystaveno přibližně stejně, bude schopno oběma stejně komunikovat.
V současné době vyučujeme v mateřských školkách a mateřských centrech v několika městech České republiky. Vyberte si, jaký jazyk vás zajímá http://www.afipalace.cz/jazykove-kurzy-pro-deti-a-mladez/ a uvidíte aktuální nabídku vyučování ve městech, kde je dostupné. Pokud máte zájem o výuku v MŠ nebo MC v místě vašeho bydliště, dejte nám vědět. V současné době žádáme na MŠMT o akreditaci programu. Hned, jakmile bude metodika Hocus a Lotus akreditována v České republice, uděláme maximum proto, aby mohly děti s výukou pokračovat i na ZŠ. Prozatím můžete děti přihlásit do výuky v jazykové škole Light Point, kde výuka probíhá v odpoledních hodinách tak, aby se mohly zúčastnit i děti školou povinné.
Metodika Hocus and Lotus Vás zaujala a chcete, aby se tato metodika začala vyučovat ve školce, kam chodí Vaše dítě? To je úplně jednoduché. Stačí nás kdykoliv kontaktovat a my uskutečníme zdarma ukázkovou hodinu ve Vaší školce. V případě zájmu dalších rodičů a dětí může Hocus a Lotus provázet výuku cizího jazyka Vašeho dítěte.
Metodika Hocus a Lotus je určena pro výuku angličtiny, němčiny, francouzštiny, italštiny a španělštiny.
Záleží především na místě konání (náklady na dopravu lektora) a na počtu dětí ve skupince. Cena se pohybuje v řádu desetikorun za vyučovací hodinu. K výuce jsou pak potřeba výukové materiály, aby bylo možné doma s dítětem procvičovat a opakovat. Výukové materiály Hocus a Lotus jsou nezbytnou součástí výuky dětí. Každé dítě si zakoupí CD, DVD a tričko, které je provází po dobu jednoho školního roku. Pro větší děti je v angličtině i Dinobook! Pro nejmenší plyšové hračky. Ty však nejsou podmínkou pro studium. Bližší informace o materiálech naleznete na stránce http://www.afipalace.cz/vyukove-materialy/
V MŠ se jedná o vyučovací hodinu, takže 45 minut 😉 Jedinou výjimkou jsou kurzy pořádané v naší jazykové škole Light Point, s. r. o. – zde výuka trvá 60 minut. Zde se 45 minut věnujeme metodice Hocus a Lotus a zbývajících 15 minut je určeno pro aktivity a hry spojené s právě probíraným tématem. Ve skupince je průměrně osm dětí (maximum je 12, nikdy ne více).
Metoda Hocus a Lotus je nová hned v několika směrech, zároveň však stojí na „starých a dobrých“ zásadách správného bilingvismu. Především se jedná o tzv.: „narativní formát“ , což znamená vyprávění příběhu, děti se mohou těšit na nová a nová dobrodružství. Metodika využívá metody správného bilingvismu pomocí „magického trička“. Během 45 min. děti s lektorkou hrají divadlo, zpívají, sledují příběh, čtou knihu a mohou dělat některé další aktivity, které s příběhem souvisejí.
Hocus a Lotus jsou jména dvou dinokroků, kteří provázejí děti jednotlivými příběhy. Jména byla vybrána týmem psycholingvistů, kteří se podíleli na celém projektu a metodice výuky. Metodika výuky byla vytvořena v Itálii pod záštitou EU a Univerzity La Sapienza. Na stránkách http://www.hocus.lotus.edu najdete všechny země, kde se metodika aplikuje do výuky. Magické učitelky najdete na Slovensku, v Německu, ve Španělsku, ve Velké Británii a v Portugalsku.
Neztěžuje multijazyčnost vývoj? Jsou děti vnímavější, chytřejší, otevřenější ke kulturním odlišnostem, co očekávat? To jsou běžné otázky rodičů, kteří zvažují jazykový kurz pro jejich dítě. Přestože různé výzkumy ukazují, že dvojjazyčné děti začínají mluvit později, není se třeba ničeho obávat. Jsou mnohá šikovná batolátka, která umí mluvit dvěma jazyky lépe než vrstevníci jedním. Je také pravda, že se dětem často oba jazyky pletou a míchají dohromady jak slova, tak třeba i větnou skladbu. Opět však není třeba se toho nijak děsit, i jednojazyčné děti dělají gramatické chyby a naprostá většina všech z toho vyroste, nakonec se to naučí správně. Dvojjazyčné děti mohou mít možná trošku složitější začátek, ale dokonalá znalost dvou jazyků jim v životě přinese řadu výhod.
Například otázka: „Jakým jazykem mám mluvit na své dítě, když jsem Češka a manžel je Španěl? S manželem mluvíme anglicky. Odpověď je jednoduchá. Rodič by měl vždy se svým dítětem komunikovat v mateřském jazyce. Tedy maminka bude s dítětem komunikovat v jazyce českém, manžel ve španělštině. Při společných rodinných událostech (běžné události, společenské hry atd.) si zvolíte jazyk který znají oba rodiče, v tomto případě angličtinu. Díky tomu bude vaše dítě umět hned 3 jazyky!

Kontakt

Nenašli jste zde informace, které jste hledali? Napište nám vaše doplňující dotazy nebo se přijďte podívat přímo za námi. Rádi vás uvidíme.

Kontakt