Ukázková hodina výuky

Hodině výuky s dinokroky Hocusem a Lotuskou se říká magická hodina. Je to proto, že děti spolu s dinokroky zažívají kouzelná dobrodružství. Naše škola se zaměřuje na výuku jazyků podle inovativního modelu, který využívá veškerých možností pro rozvoj dětí do 10 let. Žáci se učí hrou v uvolněném prostředí, bez tlaku a bez strachu, například z vyvolávání k tabuli. Děti si hrají, kreativně tvoří a přitom se jakoby mimoděk učí cizí jazyk. Po skončení lekcí odchází se základy cizího jazyka, ze kterých mohou čerpat v následujících letech při jejich dalším studiu.

Zapomeňte na opisování vět z tabule nebo stres ze známkování. Nabízíme dětmi, rodiči a lektory osvědčenou metodu výuky jazyků pro děti. Při výuce metodikou Hocus a Lotus se pomocí audiovizuálních pomůcek, hraní a kreativních úkolů, děti učí cizí jazyk jednoduše, automaticky a s radostí. Nevšední příběhy dinkroků Hocuse a Lotusky děti nejen sledují, ale i prožívají s nimi.

Jak probíhá hodina výuky cizího jazyka?

Děti v malé skupince hned na začátku hodiny přivítá lektorka, nebo-li magická učitelka. Rychle se dořeknou poslední česká slova a vydají se za dobrodružstvím. Všichni členové si obléknou trička s obrázky malých dinokroků, díky nimž se ocitnou ve světě, kde se každý dorozumí cizím jazykem. Jazykem, kterým mluví Hocus a Lotuska.

Aby se do nového světa přenesl opravdu každý, s dětmi se chytneme za ruce, postavíme do kroužku a proneseme magickou formuli – napočítáme do deseti v novém jazyce! Od této chvíle už nemluvíme česky a můžeme zažít nová dobrodružství.

První část hodiny je ve znamení her. Spolu s dětmi si převyprávíme krátký příběh malých dinokroků, pomocí gestikulace a mimiky. Děti napodobují intonaci i gesta lektorky a i bez zbytečného překládání rozumí novému jazyku. Přirozeně si osvojují cizí řeč a baví se u improvizovaného divadelního představení.

Ten stejný příběh si v další části hodiny zazpíváme. Připravený hudební doprovod není pouze kulisou, ale má za úkol vytvořit emoční rozpoložení dětí. Text písně se shoduje s předešlým vyprávěním, proto není matoucí. Jednoduché písničky opakujeme několikrát za doprovodu vysvětlujících gest a pohybů. Děti už v této chvíli chápou děj příběhu.

Závěr hodiny patří doprovodným hrám a čtení z dinoknihy. V ní se objevuje již známý příběh, který děti spolu s lektorkou zvládnou přeříkat. Při pohledu na kreslené obrázky si děti vybavují názvy barev a již potřetí opakují slovíčka z příběhu. Děti zakončují hodinu animovanou pohádkou, která naposledy připomene novou slovní zásobu.

Ukázkové hodiny v několika jazycích

Angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština.

Stejně jako je tomu v našich domovských učebních prostorách, i na výletech Hocus a Lotus mohou mluvit několika různými jazyky. Je jen na vás, jakou ukázkovou hodinu pro děti zvolíte. S námi chybu neuděláte.

Pobočka: Kdekoliv v okolí

Ukázková hodina AJ, NJ, FR, SP, IT

ZDARMA
Místo výuky: Přijedeme k Vám
Úroveň: MŠ a MC
Ukázková hodina | po celý rok | Ukázkovou hodinu je možné si objednat během dopoledních i odpoledních hodin.Přijedeme za Vámi do MŠ, MC nebo můžete přijít za námi do jazykové školy. | Ukázková hodina je zdarma v délce 45min.
Objednat kurz
Volná místa: 15

Reference …

Zakládáme si na tom, aby s námi byli spokojeni nejen malí žáci, ale i jejich rodiče. Chceme vytvořit příjemné a milé prostředí, do kterého se děti rádi vrací a k rodičům odcházejí s úsměvem a pozdravem v cizím jazyce.

Nejprve jsme k metodice byli celkem skeptičtí ale zkusili jsme ukázkovou hodinu a Kačce se tak zalíbila, že chodí už druhým rokem. Doma skládá pexeso Hocus Lotus, sleduje pohádky dinokroků a všude se chlubí, jak umí mluvit francouzsky.
Petra K.
Našemu Simonovi se nikdy nechtělo učit a jazyková škola tím pádem nepřipadala v úvahu. Když jsme se nějak náhodou dostali na ukázkovou hodinu, tak jsme zjistili (včetně Simona), že škola může být i zábava.
Hana L.
Nelča chodí do školy ráda a po vyučování je vždycky plná dojmů a celkově je nadšená a spokojená, takže jsme i my:-) Sama od sebe používá cizí slovíčka při určování barev, při počítání, občas vypráví kousek z příběhu Hocuse a Lotusky.
Pavel B.

Kontakt

Zaujala vás nabídka ukázkových hodin? Neváhejte a napište nám. Doporučujeme včasnou rezervaci. Hocus a Lotus nezahálí a program mají často plný.

Kontakt