DinoKrokové Hocus a Lotuska si každoročně užívají Advent se svými kamarády v Technickém muzeu Brno. Letos je tomu jinak… Pandemie nás přinutila zůstat v domovech a vídat se pouze online. Proto jsme pro vás připravili alespoň krátké poohlédnutí.

Od roku 2013 se každý rok, na první adventní neděli, scházíme v Technickém muzeu Brno. Pro děti je vždy připraven celodenní program pod názvem Pohádkový Advent a spousta zajímavých a naučných aktivit. Jazyková škola Light Point si se studenty, DinoKamarády,  vždy připraví besídky pro rodiče, aby viděli jaká dobrodružství s Hocusem a Lotuskou v hodinách angličtiny prožívají.

V roce 2013 jsme měli besídky v TMB poprvé. Vánoční besídky probíhaly v „páře“ a děti pod vedením „Magic Teacher“ Maričky rodičům zahrály divadýlko, které se naučily v hodinách.

Na fotografii vidíme besídku dobrodružství Level II – The airplane.

Také se seznámily s pohádkami ze zahraničí. Jazyková škola Light Point dětem představila například Kakánka, který pochází ze Španělska. Na fotografie se podívejte na náš FB ve složce: Od Adventu do Tří Králů – TMB 2013.

 

V roce 2014 během programu Od Adventu do Tří Králů se děti opět seznámily s českými i zahraničními vánočními tradicemi. Fotografie z programu můžete zhlédnout na našem FB profilu: Od Adventu do Tří Králů – TMB 2014.

Na fotografii vidíte besídku Level I – The storm pod vedením „Magic Teacher“ Barbory.

Mezi zahraniční tradice jsme v roce 2014 zařadili Polsko, Norsko, USA a Španělsko.

 

 

V roce 2015 se děti seznámily s tradicemi 3 zahraničních zemí: Německo, Filipíny a Amerika. Jaké zajímavosti z těchto zemí předali dětem? Obyčej zdobení vánočního stromečku pochází z Německa, děti si na stanovišti vyrobily vánoční stromeček z novin. Naopak na Filipínách jsou symbolem Vánoc “paroly”, neboli lucerny ve tvaru hvězdice. Děti si vyrobily barevné hvězdičky, které ozdobily svíčkou. Mezi americké tradice jsme zařadili vánoční přáníčka.

Na fotografii vidíte vystoupení dětí z Level I – Hocus the DinoCroc pod vedením „Magic Teacher“ Maričky a Kristýny. Více fotografií najdete opět na FB: Vánoční besídky 2015

 

Od roku 2016 jsme se s besídkami přemístili do prvního patra TMB do „hudby“, kde jsme s dětmi rodičům zahráli dobrodružství Rat´s Adventure s dětmi z Level III a opět pod vedením „Magic Teacher“ Maričky.  Více fotografií najdete na našem FB profilu: Vánoční besídky 2016 – Pohádkový Advent.

Děti se seznámily s pohádkami z Francie, Itálie, Ruska a Španělska.

 

 

 

V roce 2017 jsme opět besídkovali v hudbě a našim „Magic Teacher“ byl Chenza. Náš první chlap v týmu a bylo to super! Kromě Chenzíka jsme také měli v týmu našeho kamaráda z El Salvadoru, Davida, který nám v TMB předčítal pohádky a konverzoval s námi v angličtině. Fotogalirii najdete pod názvem Pohádkový Advent v TMB 2017.

 

 

 

V roce 2018 jsme měli celkem 12 besídek a z každé z nich jsme pořídili památeční fotografii, abychom si mohli vždy připomínat naše společné dobrodružství. Fotografii z každé skupinky najdete opět na našem FB profilu Vánoční Dino-besídky 2018 – skupinové foto.

I v tomto roce se děti na stanovištích seznamovaly s vánočními tradicemi. Chytaly kapry, zdobily vánoční perníčky, vyráběly vánoční ozdoby…

 

 

 

 

V roce 2019 vystupovalo celkem 10 výukových skupin, které rodičům předvedly dobrodružství s DinoKroky Hocusem a Lotuskou. Na fotografii je vidět skupinka Level IV, která předvedla divadýlko Travelling. Děti si vystoupení moc užily a vy se můžete dodatečně potěšit fotografiemi na našem FB: Vánoční besídky v TMB 2019.

 

 

 

Po sedmi letech trávíme první adventní neděli doma bez našich DinoKamarádů. Moc nám všichni chybíte a těšíme se, až se zase potkáme. Pokud to jen trošku půjde, uděláme si společné novoroční posezení a doženeme vše, co jsme během podzimních dnů zmeškali!

Přejeme vám požehnané dny!

Magic Teachers, Hocus&Lotus