První adventní neděli jsme s Lotuskou strávili v Technickém muzeu v Brně. Celodenní program „Od Adventu do Tří Králů“ byl určen našim malým kamarádům, dětem. Každé dítě se těší na Vánoce a dárečky. V tomto duchu se odehrál celý den!

V prostorách celého TMB byla rozmístěna stanoviště, která děti seznámila se zvyky a tradicemi Vánoc typickými pro  Českou republiku. Lotuska a já, jsme děti seznámily se zvyky v zahraničí. Vydali jsme se do Francie, Španělska a Velké Británie.

V uličce řemesel bylo připraveno stanoviště s perníčky a vánočkou. Mňam! Milujeme aktivity, které nakonec skončí v našem bříšku 😀 Děti si vyzkoušely nazdobit perníčky ve tvaru hvězdiček, stromečků, komety a rybičky. Nechybělo ani pletení vánočky.

[two_nineth] Zdobení perníčků[/two_nineth]
[two_nineth_last] Pletení vánočky[/two_nineth_last] V prvním patře u stálé expozice aut se nacházely hned dvě stanoviště. Začali jsme výlovem ryb. Hned jak jsme si ulovili kapříka, naučili jsme se jak prostřít správně stůl dle českých tradic. Věděli jste co všechno by nemělo na štědrovečerním stole chybět?
[two_nineth] Výlov rybiček[/two_nineth]
[two_nineth] Vánoční stůl[/two_nineth]
[two_nineth_last] Prostři stůl[/two_nineth_last] V páře, bylo hned několik stanovišť. Méně stydlivé děti zpívaly nebo odříkaly říkanku, za což dostaly odměnu. Vyráběly vánoční ozdoby na stromeček a papírový řetěz!
[two_nineth] Aktivity v páře[/two_nineth]
[two_nineth_last] Papírový řetěz[/two_nineth_last] Ve druhém patře, v hudebním salonku, vystupovaly děti z MŠ a MC, které docházejí do výuky angličtiny s kamarády Hocusem a Lotuskou. Besídka byla určena rodičům, babičkám, dědečkům a všem kdo se chtěli podívat jak se dá vyučovat cizí jazyk hravou a zábavnou formou.
[two_nineth] Vánoční besídka[/two_nineth]
[two_nineth] Vánoční besídka[/two_nineth]
[two_nineth_last] Vánoční besídka[/two_nineth_last] Poslední patro, technická herna! Tam jsme vám s Lotuskou představili zajímavosti ze světa. Dárečky v anglosaských zemích nosí Santa Claus, který společně s dětmi vyráběl přáníčka. Věděli jste, že první vánoční přání pochází z USA? Ve Francii rozdává dárečky Pére Noel. Francie je známá svojí kuchyní a tak jsme s dětmi vyrobili pro maminky náhrdelníky z těstovin. Ovšem největší úspěch sklízel koledník Kakánek, který pochází ze Španělska, přímo z Katalánska. Stačilo odříkat španělskou říkanku a Kakánek obdaroval dítě malým sladkým dárečkem 🙂
[two_nineth] Španělské vánoce, Kakánek[/two_nineth]
[two_nineth] Francie, výroba náhrdelníků[/two_nineth]
[two_nineth_last] Anglosaské země, Santa Claus, výroba přání[/two_nineth_last] Program byl bohatý a děti odcházely spokojené.
Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a těšíme se na Vás na další společné akci!
Váš Hocus a Lotus

A na závěr, video záznam z TMB!