Další ročník veletrhu PRO DÍTĚ je za námi a my jsme pro vás připravili souhrn všech událostí, které byly s veletrhem spojeny. Zaměřili jsme se především na doprovodný program, který je každoročně velkým lákadlem pro mnohé návštěvníky!

V letošním ročníku se veškeré aktivity odehrávaly v pavilonu B, o který se dělil ten dětský svět se světem žen. Dětský svět byl jako již tradičně v prvních dnech věnován dětem z mateřských škol a dětem se zdravotním postižením. Jejich úsměv na tváři je vždy velkou odměnou za úsilí, které se za přípravami skrývá. V rámci školkiády, představení Vidy, návštěvy prasátka Peppy a Toma se děti bavily a ledasco i přiučily.

Víkendový program byl zahájen Těhotnou Miss, která zpestřila letošní program a pevně věříme, že se stane pravidelnou akcí. V porotě jsme mohli vidět manželé Staňkovi, spoluzakladatele Světového dne těhotenství, moderátorku a dramaturgyni Českého rozhlasu a moderátorku pořadu Sama Doma paní Terezu Šnajdr Stýblovou, Alici Rossi redaktorku nejčtenějších časopisů pro ženy a další neméně významné osobnosti. Vyhlášení první těhotné Miss a dvou viceMiss proběhlo v odpoledních hodinách. Kromě finále Miss se na pódiu ukázala  i Škola kouzel Pavla Dolejšky, Majda a Péťa z kouzelné školky a Lotuska s magickou lektorkou Maričkou, které seznámily děti s dobrodružstvím Hocus the Dinocroc a to v jazyce anglickém. Zapojilo se několik nadšených dětí a my se těšíme na jejich účast v našich kurzech angličtiny The adventures of Hocus and Lotus. Na stánku jazykové školy měli návštěvníci příležitost finančně podpořit našeho kamaráda Matýska. Tímto děkujeme všem dárcům v rámci veletrhu i těm, kteří podporují Matýska dlouhodobě!

Nedělní program byl karnevalový 🙂 Brněnské písničkové tetiny Matylda a Klotylda uspořádaly karneval, přišel i Václav Krejčí Upír a vystoupily děti z dětských domovů. Vzdělávací přednášky na téma bezpečnosti dětí při cestování, projekt Maminko dýchám, podpora implementace dětských skupin a mikrojesle obohatily naše povědomí o tom, co se děje v dětském světě. Závěr dne byl věnován losování ročního kurzu angličtiny, který věnoval Hocus s Lotuskou. Tímto gratulujeme výherkyni paní Dagmar M. z Brna, která od nás obdržela dárkový poukaz. Těšíme se na ni i její batole v kurzu!

 

 

 

 

 

 

Více fotografií najdete na našem FB profilu Hocus & Lotus v ČR

Přejeme vám krásné jarní dny a za rok opět na viděnou!

Hocus, Lotuska a magické lektorky