První adventní neděle se nesla v duchu Vánoc. Hocus se vypravil do Technického muzea v Brně, kde si společně s dětmi užil program Od adventu do Tří králů. Přinášíme vám čerstvé zprávy z nedělního dne!

4O7B6881 (2)

Dinokrokové se každoročně s dětmi schází na první adventní neděli, aby společně zahájili Advent, připravili se na nadcházející vánoční čas a ukázali rodičům, co se naučily v hodinách angličtiny. V rámci celodenního programu se děti seznámily s tradicemi a zvyky Vánoc v České republice a zahraničí. Dinokrokové jsou světoběžníci a proto si vždy rádi vezmou na starosti zprostředkování zahraničních tradic svým studentům a všem návštěvníkům TMB.

Jak probíhal 29. listopad v Technickém muzeu? V 10 hodin jsme přivítali první návštěvníky muzea. V prvním a druhém nadzemním podlaží si děti prohlédly nejen stálé expozice, ale seznámily se i s tradicemi Vánoc v ČR. Technické muzeum zajistilo několik stanovišť, kde si děti mohly vyrobit vánoční dekoraci a drobné dárečky.

V prvním podzemním podlaží se věnovala dětem jazyková škola Light Point, která zajišťuje výuku dětem ve věku od 1,5 roku do 10 let dle metodiky The adventures of Hocus and Lotus. Po celý den probíhaly besídky dětí, které dochází do kurzů v průběhu školního roku.

026A0330 (2)

Na stanovištích se seznámily s tradicemi 3 zahraničních zemí: Německo, Filipíny a Amerika. Jaké zajímavosti z těchto zemí předali dětem? Obyčej zdobení vánočního stromečku pochází z Německa, děti si na stanovišti vyrobily vánoční stromeček z novin. Naopak na Filipínách jsou symbolem Vánoc „paroly“, neboli lucerny ve tvaru hvězdice. Děti si vyrobily barevné hvězdičky, které ozdobily svíčkou. Mezi americké tradice jsme zařadili vánoční přáníčka, protože Amerika patří mezi země, které nejvíce vytíží poštu, právě v tomto čase. Každé přáníčko, které děti vyrobily jsme zařadili do soutěže o plyšovou hračku Hocuse a Lotusky. Tak pokud se chcete podívat a ocenit snahu dětí, navštivte naše facebookové stránky Hocus & Lotus v ČR. Soutěžit můžete až do 20.12.2015!

4O7B71234O7B6765 (2)026A0273 (2)

Jsme rádi, že jsme se v muzeu sešly v tak hojném počtu. Návštěvnost opět předčila loňský rok a tak jsme se mohli těšit z téměř 1000 navštěvníků! Kompletní fotogalerii najdete na našich FB stránkách 🙂

Těšíme se na další společné setkání a přejeme vám krásné prožití vánočních svátků, váš Hocus, Lotuska a tým lektorek jazykové školy Light Point

PS: Pro mimobrněnské děti jsme připravili vánoční program v Praze, který bude probíhat na Stříbrných vánočních trzích v PVA Letňany od 10.-13.12.2015!