Dinokrokové Hocus a Lotuska pořádají každoročně vánoční besídky první adventní neděli v Technickém muzeu v Brně. Letos tomu nebude jinak. Vánoce 2016 oslavíme společně s rodiči a dětmi v neděli 27.11. od 10:00-18:00 hod a letošní téma je Pohádková advent.

026a0329

Pokud jste ještě s dinokroky Vánoce neslavili, je na čase se seznámit s programem a vyčlenit si celý den, na tuto významnou událost. Dinokrokové jsou světoběžníci, kteří mluví 5 světovými jazyky (AJ, NJ, FR, IT a ŠP) a taky si zamilovali technickou hernu v TMB a expozice, které tam mají. Proto se tam ta rádi vracejí a tráví tam významné události.

Letošní Vánoce budou o něco výjimečnější než ty předchozí, protože v TMB bude od 15.11.2016 výstava Dinosaurů. Tuto výstavu zajišťuje Technické muzeum v Brně ve spolupráci s firmou West Media a Fakultou strojního inženýrství VUT. Robotické modely Dinosaurů jsou zasazeny do iluzorního prostředí druhohorní přírody….Více už uvidíte na vlastní oči.

Nyní zpět k našemu vánočnímu programu POHÁDKOVÝ ADVENT 2016:

Technické muzeum v Brně připravilo pro děti aktivity spojené s českými pohádkami. Na vlastní kůži si zde můžete vyzkoušet úkoly, které museli plnit oblíbení hrdinové jako princ Bajaja, Popelka, Kocour v botách, Dlouhý, Široký a Bystrozraký a řada dalších. Zvlášť zvídaví si budou moci ověřit své pohádkové znalosti v kvízu Z pohádky do pohádky. A dojde i na promítání retro projektorem DIAX.

Dinokrokové Hocus a Lotuska se naopak budou věnovat pohádkám zahraničním. Vyrobíte si kamaráda z pohádky Frozen, oživíte se vzpomínky na pohádku Mrazík, zahrajeme si kvíz a bilingvální děti nám přečtou pohádky v cizích jazycích. Uvidíme kolik z vás pozná jazyk, pohádku a postavičky v cizím jazyce. V průběhu celého dne budou vystupovat děti z jazykové školy Light Point. Besídky se budou opírat o dobrodružství Hocuse a Lotusky, které společně prožívají v anglickém jazyce.

advent_2016_mailBesídky dětí z kurzů Hocus a Lotus:

10:30 – Montessori – Level 2

11:15 – MŠ Štolcova – Level 2

12:00 – Light Point – Level 3

12:45 – Light Point – Level 5

14:30 – MŠ Babice – Level 1

15:30 – KCL – Level 2

16:30 – Light Point – Level 2

Čtení pohádek dvojjazyčnými dětmi:

11:00/ 13:00/ 14:00/ 15:00/ 16:00 hod

Stanoviště s úkoly:

Všechna stanoviště vám budou k dispozici po celý den!

Vstupné:

Vstupné se hradí dle platného ceníku v TMB. Studenti jazykové školy, které budou vystupovat na besídkách mají vstupné ZDARMA, pokud se prokáží tričkem Hocus a Lotus 🙂

Už teď se moc těšíme na naše kamarády, jejich rodiče, babičky, dědečky, sourozence a přátele. Pozvěte své blízké a užijte si první adventní neděli společně s námi. Prožijete čas, na který nezapomenete!

Těší se na vás Hocus, Lotuska a magické lektorky