mazanec_HocusV neděli 6. dubna se v Brně-Černovicích pořádala již druhým rokem akce nazvaná Velikonoce v Černovicích ve spolupráci s Černovickým sdružením a Rodinným centrem Rolnička. Nedílnou součástí byly různé aktivity pro děti i dospělé od pletení pomlázky přes kreslení obrázků pro nejmenší s Hocusem až po vyrobení papírového košíčku pro Velikonoční vajíčko. Nechyběla ani soutěž o NEJ mazanec!

.

priprava_na_hlasovani

Každý návštěvník měl velký úkol, zapojit se do soutěže o NEJ mazanec. Hlavním cílem akce Velikonoce v Černovicích bylo v první řadě zhodnotit krásu všech soutěžních mazanců a následně vybrat i ten nejchutnější z nich.

Do soutěže se zapojilo celkem 15 soutěžících. Všechny mazance vypadaly nejen krásně. Soutěžící byli velmi kreativní a kromě chutných mazanců, vyrobili i krásnou dekoraci.

 

Příprava mazance dala Hocusovi dost zabrat. Lotuska se totiž vydala na výlet do Prahy a Hocus na to byl sám. No podívejte se sami jak se s tím popral 🙂 Při jeho pečení myslel nejen na to, jak ho ozvláštnit, ale také jak jej udělat co nejhezčí. Svůj mazanec nezapomněl podepsat ve formě marcipánových figurek Hocuse a Lotusky a jejich přátel – žabky, kačenky, želvy a motýlka.

Hocus_pece_mazanec

mazanec

V průběhu hlasování a při čekání na vyhlášení vítězů se mohli malí porotci zabavit vybarvováním obrázků s velikonoční tématikou nebo vyrobit si vlastní papírový košíček na vajíčko či vyzdobit vlastní kraslici z papíru.

HL_velikonoceHL_velikonoce_1

HL_velikonoce_2 

 

 

 

 

Oblíbenou aktivitou velkých porotců bylo pletení pomlázky a nakupování krásných proutěných velikonočních košíčků.

HL_velikonoce_4

HL_velikonoce_3 .

Svého favorita v soutěži o NEJkrásnější mazanec každý označil na nástěnce samolepkou. Hlasování bylo velice vzrušující až do samotného ukončení hlasování. Po ukončení hlasování o NEJkrásnější mazanec došlo k nakrojení každého soutěžního mazance a došlo na ochutnávku.

HL_velikonoce_5HL_velikonoce_6HL_velikonoce_7

V průběhu hlasování o mazanec nejlepší chuti, mohly děti ošetřit Hocuse – při pádu na kole si odřel koleno. Každý, kdo Hocuse ošetřil a popřál brzké uzdravení získal Diplom za poskytnutí první pomoci Hocusovi. Dohled nad průběhem celé akce držel pejsek Maxík, který přišel na velikonoční program s paní ředitelkou z ČSOB v Brně na Olomoucké. Děkujeme za spolupráci a poskytnuté dárečky pro malé ošetřovatele.

prvni_pomoc_Hocus prvni_pomoc_Hocus_2

A blížíme se do finále… Ukončuje se hlasování a začínají se počítat hlasy v obou soutěžních disciplínách – NEJhezčí mazanec a NEJchutnější mazanec. A ty ceny! Wow, už se těšíme na další pečení 🙂

HL_velikonoce_8HL_velikonoce_9

Velké finále je tu! Vítězem NEJKRÁSNĚJŠÍHO mazance je soutěžní číslo 2 – Hocus a Lotus! Výhru převzal Hocus, neboť Lotuska byla na výletě v Praze.

predavani_ceny_Hocus

Jazyková škola Light Point děkuje a připojuje se k velké gratulaci Hocusovi a Lotusce za jejich úžasný výkon a první místo v soutěži o NEJKRÁŠNĚJŠÍ mazanec v Černovicích v roce 2014.

Celé nedělní dopoledne jsme si všichni užili a již teď se těšíme na příští rok a ochutnávku dalšího mazance z kuchyně Hocuse a Lotusky :).