Dinovíkend aneb vítejte v druhohorách probíhal poslední adventní víkend v Technickém muzeu Brno za účasti dinokroků Hocuse a Lotusky. Sobotní program pro děti navštívilo téměř tisíc návštěvníků!

Sobotní celodenní rodinný program navazoval na výstavu Dinosauři na řetězu – Mechatronika a iluze. Jednotlivá stanoviště byla rozmístěna v prostorách muzea a hravou formou seznamovala děti s druhohorami a živočichy té doby. Děti se naučily rozeznávat dinosaury, čím se živili, jaké rostliny v tom období rostly a také čím se zabývají paleontologové. Program byl nejen zábavný, ale i poučný pro malé i velké!

dsc_0049

dsc_0053

Na stanovištích jazykové školy Light Point, u Hocuse a Lotusky se dozvěděly, jak vypadá Styracosaurus, jaké části těla má a jak se nazývají v angličtině. Z papíru si vystřihly raptora, kterého si omalovaly dle vlastní představy. Poslední aktivitu, kterou si dinokrokové připravili, byla druhohorní krajina, kam společně dosadili druhohorní živočichy vodní, suchozemské i létající.

dsc_0023dsc_0029

dsc_0123dsc_0133

Výstava dinosaurů je rozmístěna v prostorách celého muzea a tak se Lotuska šla pozdravit se svými kamarády. Podívejte se, jak si společný čas užila a kdo všechno vás v muzeu čeká! Nezapomeňte, že výstava bude až do poloviny března 2017 a tak si ji nenechte ujít a přijďte prožít jedinečný den do TMB!

dsc_0069dsc_0095

dsc_0105dsc_0111

Děti získaly za splněné úkoly odměnu. Kromě sladkosti si mohly také vybrat dinosaura nebo jiný upomínkový předmět na Dinovíkend. Všechny děti odcházely spokojené a plné dojmů.

Těšíme se na další setkání v roce 2017!

Vaše jazyková škola pro děti,

Hocus a Lotuska